druk cyfra offsetDruk niskonakładowy i wysokonakładowy

Druk cyfrowy jest dosyć młodą technologią, która idealnie wpasowała się w branżę poligraficzną. Dzięki temu, że pominięty został proces tworzenia i przygotowania form drukowych można było stworzyć alternatywę dla druku offsetowego, który przy niskich nakładach jest zwykle nieopłacalny. Przyspieszenie produkcji oraz obniżenie kosztów przy małych nakładach przyczyniło się do szybkiego rozwoju tej technologii. W tym momencie najlepsze maszyny cyfrowe firm takich jak Xerox, HP czy Canon oferują jakość wydruków tak bardzo zbliżoną do druku offsetowego, że dla niewprawnego oka różnica jest niezauważalna. Druk cyfrowy jest stosowany przy niskich nakładach wizytówek, ulotek, plakatów itp. oraz przy drukach personalizowanych.

Druk offsetowy jest najpopularniejszą obecnie metodą druku. Cechuje się przede wszystkim dużą powtarzalnością oraz niskimi kosztami jednostkowymi przy wysokich nakładach. Przygotowanie materiałów do druku w tym przypadku jest bardziej skomplikowane i wymaga specjalistycznej wiedzy. Druk offsetowy wykorzystuje się przy wysokich nakładach ulotek, gazet, książek, katalogów, plakatów itp.

Proponujemy również wykonanie profesjonalnych projektów jak i odpowiednie przygotowanie ich do druku zarówno cyfrowego jak i offsetowego.